image

mgr Dominika Bomba

Psycholog

PsychoSfera ul. Jana Pawła II w Lublinie

Jestem absolwentką Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II na kierunku psychologia oraz pedagogika. Uzyskałam kwalifikacje zawodowe terapeuty zajęciowego oraz ukończyłam studia podyplomowe na kierunku: Metodyka wspomagania komunikacji językowej uczniów, Psychologia transportu. Obecnie kształcę się w zakresie Integracji sensorycznej i terapii ręki oraz Doradztwa rodziny. Jestem autorką oraz współautorką artykułów naukowych oraz wystąpień na konferencjach.

Swoją aktywność zawodową koncentruję głównie wokół dzieci, młodzieży oraz młodych dorosłych. Wspieram ich w zakresie trudności rozwojowych, emocjonalnych, adaptacyjnych, komunikacyjnych oraz rodzinnych. Na co dzień pracuję z dziećmi, młodzieżą i młodymi dorosłymi, także ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, całościowymi zaburzeniami rozwoju, zaburzeniami psychicznymi, niepełnosprawnością intelektualną, wadami mowy. Udzielam również poradnictwa psychologicznego rodzicom, nauczycielom którzy potrzebują wsparcia w procesie wychowania.

Podczas terapii wykorzystuję elementy treningu umiejętności społecznych, relaksacji, muzykoterapii, arteterapii, bajkoterapii. Opieram się głównie za zasadzie partnerstwa w relacji. W pracy z mniejszymi i większymi klientami bazuję na indywidualnym podejściu, mocnych stronach i zasobach. Podczas spotkań przenoszę ich do świata pełnego akceptacji i zrozumienia. Jednocześnie dbam o ich dobro oraz poczucie bezpieczeństwa.

Patrycja Kuś - ZnanyLekarz.pl
Specjaliści PsychoSfery

Formularz kontaktowy